Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo informacje o modyfikacji systemu ubezpieczeń upraw rolnych w Polsce, i nowych przepisach w gospodarce odpadami i odpadami opakowaniowymi oraz o GMO. W dziale dotyczącym ekologii poruszamy problem zmian środowiskowych spowodowanych budową sieci dróg i autostrad oraz broni chemicznej zatopionej w Morzu Bałtyckim po II wojnie światowej.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o wsi polskiej czasów PRL. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze „Rydlówka” w Bronowicach, miejscem ściśle związanym z powstaniem wybitnego dzieła literackiego Stanisława Wyspiańskiego - „Wesele”.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu dotyczącego wpływu aminokwasów na poprawę opłacalności produkcji rolniczej i ogrodniczej oraz informacji o III edycji kampanii społeczno-ekonomicznej: „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o cudownych właściwościach żeńszenia.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono portret Ireny Kosmowskiej, której naczelną ideą było hasło: „Ziemia, wiedza i władza dla ludzi”. W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy „Wspomnienia prof. dr Wacława Boguszewskiego z więzień, łagrów i zsyłek w Rosji i Związku Radzieckim”.

Życzymy miłej lektury

zespół redakcyjny

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter