Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowych działów: Oscar Kolberg – zwyczaje zawarte w wielotomowym dziele, XIX-wieczne przepisy kulinarne – Kuchnia w czasach Belle Epoque, oraz Aktualności w rolnictwie.

Ponadto, w numerze znajdzie się materiał o nowym „Planie dla wsi polskiej” oraz o nowych regulacjach dotyczących obszarów ONW.  W dziale dotyczącym ekologii piszemy o niezwykłych drzewach świata oraz o stylu życia wg Zero Waste.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o świętych patronach w życiu mieszkańców wsi polskiej oraz o historii produkcji wina w Polsce. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze
w Koźminku.
Zachęcamy również do przeczytania artykułu o pomocy dla rolników borykających się z problemami finansowymi oraz o wsi polskiej po odzyskaniu niepodległości. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o lipie – niezawodnym leku na zimowe przeziębienia.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi prezentujemy materiał pt. Kobiety w rolnictwie – czy są dyskryminowane?

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem dzieło Magdaleny Morskiej z 1836 r. pt. Zbiór rysunków wyobrażających celniejsze budynki wsi Zarzecza w Galicyi w obwodzie przemyskim leżącej w obwodzie przemyskim leżącej: częścią z natury zdiętych lub uprojektowanych, z opisem budownictwa wiejskiego w sposobie holenderskim i angielskim i ogólnymi myślami o przyozdobieniu siedlisk wiejskich.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter