Rolnictwo, Nauka i Środowisko, Zoologia i Łowiectwo

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami...

ROLNICTWO

  • Polityka rolna w warunkach globalizacji. Doświadczenia GATT/WTO. Andrzej Czyżewski, Agnieszka Poczta-Wajda. Warszawa 2011

 

Procesy globalizacji i potrzeba koordynacji polityki makroekonomicznej względem rolnictwa. Polityka rolna i jej instrumenty w wybranych krajach wysokorozwiniętych przed i po zakończeniem Rundy Urugwajskiej GATT. Potrzeba dostosowań WPR po 2013 roku.


  • Uwarunkowania zrównoważonego rozwoju gmin objętych siecią Natura 2000. Red. Nauk. Artur Bołtromiuk . Warszawa 2011

W publikacji znalazły się zagadnienia dotyczące różnorodnych zjawisk, procesów, relacji zachodzących w sferze ekonomicznej, społecznej i środowiskowej, a także prawnej oraz na ich pograniczu w gminach objętych siecią Natura 2000. Konkurencyjność funkcji pełnionych przez obszary Natury 2000 wywołuje wiele problemów i konfliktów, wskutek występowania sprzecznych interesów gospodarujących tu podmiotów.


  • Podstawy rolnictwa i wycena nieruchomości rolnych. Pod red. Ryszarda Cymermana. Olsztyn 2011

Podręcznik obejmuje zagadnienia związane z planowaniem przestrzennym w rolnictwie, leśnictwie i gospodarce wodnej, kształtowaniem obszarów wiejskich, wyceną nieruchomości niezurbanizowanych i pomiarami przestrzeni wiejskiej.


  • Marketing w turystyce. Tadeusz Chudoba. Warszawa 2011

 

Książka zawiera opis działań służących obsłudze turystów w sposób dający im maksimum pozytywnych doznań i przeżyć turystycznych.

Obok części ogólnej, omawiającej naturę marketingu i zarządzania zgodnego z jego duchem, książka zawiera dwie części przedstawiające fazy aktywności marketingowej. Publikacja jest interesująca zarówno dla instytucji lub osób prowadzących kampanie marketingowe, jak i dla przedsiębiorców oraz ich zrzeszeń pragnących pozyskać coraz większe ilości klientów – turystów. Stanowi cenną pomoc dla wykładowców i studentów mających w programie studiów przedmiot marketing turystyczny


  • Integracja monetarna – wyzwania dla Polski. Jakub Borowski. Warszawa 2011

 

Książka jest próbą oceny bilansu kosztów i korzyści związanych z przystąpieniem Polski do strefy euro. Dr Jakub Borowski uwzględnił koszt rezygnacji z prowadzenia przez Polskę niezależnej polityki pieniężnej oraz korzyści z przyjęcia wspólnej waluty.

 


 

NAUKA I ŚRODOWISKO

  • Chromatografia preparatywna jako proces rozdzielania mieszanin. Praca zbiorowa. Warszawa 2011

 

W książce wszechstronnie ujęto temat, począwszy od podstaw teoretycznych procesu adsorpcji oraz podstawowych procesów fizykochemicznych wchodzących w zakres chromatografii, a skończywszy na omówieniu procesów zintegrowanych z chromatografią czy też chromatografii białek.


  • Globalne ocieplenie: zrozumieć prognozę. Dawid Archer. Warszawa 2011

 

Autor tłumaczy najważniejsze zagadnienia dotyczące efektu cieplarnianego, objaśnia założenia podstawowych modeli klimatu oraz sprzężenia zwrotne wpływające na wyniki modelowania zjawisk klimatycznych. Omawia również obieg węgla w przyrodzie ze szczegółowym wyjaśnieniem procesów zachodzących w oceanach i na lądzie. Podejmuje zagadnienia związane z prognozą klimatyczną, a także potrzebami, możliwościami i skutecznością działań w zakresie ochrony klimatu globalnego.


  • Ekologia: eksperymentalna analiza rozmieszczenia i liczebności. Charles J. Kres. Warszawa 2011

 

Podręcznik obejmuje cały zakres ekologii - od osobnika do ekologii ekosystemów i tzw. ekologii globalnej; znaleźć w nim można także niezbędne elementy ekologii behawioralnej i fizjologicznej. Wszystkie zagadnienia prezentowane są dynamicznie - w wyraźnym ewolucyjnym kontekście.


  • Badania ekologiczno-gleboznawcze. Praca zbiorowa, Warszawa 2011.

Publikacja rozpatruje gleby pod względem różnorodnych funkcji w ekosystemach. W dużej mierze jest oparta na wynikach badań własnych autorów. W książce omówiono m.in. gleby i procesy glebotwórcze w ujęciu ekologicznym, badania gleb w terenie, pobieranie próbek, przygotowanie do analiz, metody analizy gleb, charakterystykę i genezę oraz systematykę gleb Polski.

 


 

ZOOLOGIA I ŁOWIECTWO

  • Bez kopyt nie ma konia. Nic Barker i Sahar Braithwaite. Warszawa 2011

 

 

Od bardzo dawna milcząco zakładano, że podkowy chronią kopyta. Niniejsza książka podważa opinię o konieczności kucia koni oraz udowadnia, że kopyta bez podków mogą sprostać poważnym wyzwaniom stawianym im przez każdy rodzaj podłoża.


  • Broń, strzelectwo i łowy. Marek Czerwieński. Warszawa 2011

 

 

Publikacja jest zbiorem tematów, które wywołały szczególne zainteresowanie czytelników poprzednich książek tego autora. Pozycja będzie przydatna przede wszystkim myśliwym - oni bezsprzecznie stanowią grupę docelową, ale powinna zainteresować także strzelców sportowych oraz entuzjastów broni palnej


  • Błonkówki: pszczoły, osy i mrówki Europy Środkowe. Heiko Bellman. Warszawa 2011

 

 

Ten przewodnik przedstawia najważniejsze środkowoeuropejskie rodziny błonkówek i liczne gatunki, które je reprezentują. Obejmuje: wnikliwą charakterystykę 130 głównych gatunków pszczół, os i mrówek; obszerne opisy gatunków zarówno pospolitych, jak rzadkich i zagrożonych; znakomite barwne zdjęcia.

Oprac. Aleksandra Szymańska

· Badania ekologiczno-gleboznawcze. Praca zbiorowa. Warszawa 2011

Publikacja rozpatruje gleby pod względem różnorodnych funkcji w ekosystemach. W dużej mierze jest oparta na wynikach badań własnych autorów. W książce omówiono m.in. gleby i procesy glebotwórcze w ujęciu ekologicznym, badania gleb w terenie, pobieranie próbek, przygotowanie do analiz, metody analizy gleb, charakterystykę i genezę oraz systematykę gleb Polski.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter