Psy
- Szczegóły
- Kategoria: Ze zbiorów biblioteki
Anatomia weterynaryjna. Keith M. Dyce. Wrocław 2011
Anatomia zwierząt to jedna z podstawowych dyscyplin wykładanych na początkowych latach studiów weterynaryjnych, a także (w ograniczonym zarysie) na innych przyrodniczych kierunkach pokrewnych. Opanowanie wiedzy obejmującej tę dyscyplinę jest konieczne zarówno do kontynuowania dalszego kształcenia m. in. w zakresie diagnostyki, dyscyplin zabiegowych, higieny żywności pochodzenia zwierzęcego, weterynarii sądowej, jak i podczas wykonywania pracy zawodowej.
Podręcznik ten wyróżnia się spośród dostępnych w języku polskim wieloma pozytywnymi cechami. Wśród nich na szczególne podkreślenie zasługuje bardzo liczny (1040 rycin), właściwie dobrany i szczegółowo oznaczony materiał ilustracyjny. W sposób oryginalny został również pomyślany układ treści podręcznika. W jego pierwszej części zawarte są informacje ogólne dotyczące budowy różnych struktur organizmu zwierzęcego, natomiast w części drugiej zamieszczono opisy bardziej szczegółowe, z uwzględnieniem różnic gatunkowych. W obu z nich zostały także przedstawione liczne zagadnienia z obszaru anatomii mikroskopowej, rozwojowej, topograficznej i, co niezwykle ważne, także z anatomii klinicznej. Ułatwia to znakomicie właściwe zrozumienie budowy oraz ocenę przydatności tych struktur w nauce i praktyce weterynaryjnej.
Rasy psów: 100 nowych ras. Eva-Maria Kraemer.
Warszawa 2011
Ta książka z pewnością pomoże wybrać najlepszego przyjaciela. Czytelnik może sprawdzić w niej, co może zapewnić wymarzonemu psu i czego oczekiwać od niego. Przekona się też, czy pies, którego już ma, odpowiada wzorcowi, jaki ma wrodzony temperament oraz jaki tryb życia najbardziej mu odpowiada. W książce znajdują się portrety ponad 300 ras psów, zilustrowane znakomitymi zdjęciami, opisy wymagań i charakteru poszczególnych ras, krótką historię każdej rasy. Niezbędny podręcznik dla każdego miłośnika psów.
Diagnostyka różnicowa psów i kotów. Christian F. Schrey. Wrocław 2011
Przejrzysty układ książki - wg objawów, a nie chorób, pozwala w łatwy sposób odnaleźć potrzebne informacje. Szybka i pewna diagnoza w oparciu o dokładny opis objawów pomoże szybciej podjąć decyzję i wybrać odpowiedni rodzaj terapii. W książce znajdują się również: obszerny rozdział dotyczący możliwych /zalecanych w danym przypadku badań laboratoryjnych oraz tabele norm laboratoryjnych, ułatwiające interpretację przeprowadzonych testów.
Jak dbać o zdrowie psa? Artur Dobrzyński. Warszawa 2010
Jak dbać o zdrowie psa? To praktyczny poradnik dla właścicieli psów. Twój pies stracił ochotę na zabawę? Nie chce jeść i ma smutne oczy? Nie wiesz, co mu dolega i jak mu pomóc? Zaufaj specjaliście. Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twojego czworonożnego przyjaciela, sięgnij po poradnik autorstwa znanego lekarza weterynarii, specjalisty chorób psów.
Pies – zachowanie, żywienie i zdrowie. Linda P. Case. Łódź 2010
Pies - zachowanie, żywienie i zdrowie to jedna z nielicznych publikacji na polskim rynku, która jest wyczerpującym źródłem informacji na temat utrzymania psa.
Jamnik. Opracowanie zbiorowe. Warszawa 2010
Niniejsza książka omawia wszystkie aspekty związane z rasą jamnika – w tym historię rasy od stworzenia jej przez człowieka dla określonych celów psa pracującego. Przewodnik wprowadza nas w świat tego niezwykłego psa, prezentując jego zdolności i cechy charakteru. Praktyczne wskazówki, odnoszące się do wychowania psa, zostały oparte o pierwotne zasady życia w stadzie, przebadane na przykładzie wilków – przodków naszych psów.
Atlas anatomii psa. Klaus-Dieter Budras.
Warszawa 2009
Atlas zawiera: wysokiej jakości rysunki anatomiczne, w tym trójwymiarowe przekroje anatomiczne, oraz radiogramy, sonogramy i obrazy z tomografii komputerowej; tabele zbiorcze anatomii porównawczej i czynnościowej; opisy anatomii klinicznej i topograficznej; omówienie konkretnych jednostek chorobowych w powiązaniu ze strukturami anatomicznymi; mianownictwo łacińskie i inne.
Psy myśliwskie: rasy, historia, przeznaczenie. Jochen Becker. Warszawa 2009
W tej bogato ilustrowanej książce przedstawiono poszczególne rasy psów myśliwskich, tj. psy wystawiające, płochacze, posokowce, norowce, psy gończe, aportujące i łajki. Podano informacje na temat historii ras oraz ich przeznaczenia do wykonywania określonych prac myśliwskich. Scharakteryzowano poszczególne rasy psów, tak by każdy mógł znaleźć odpowiedniego towarzysza polowań. W książce zwrócono również uwagę na to, które z tych zwierząt nadają się na psa rodzinnego.
Psy stróżujące: tresura i wychowanie. Doris Baumann i Bodo Hause. Warszawa 2008
Czworonóg - przyjaciel ochraniający dom i podwórze jest marzeniem wielu miłośników zwierząt. Autorom udało się stworzyć podręcznik zawierający przydatne informacje zarówno dla prywatnych właścicieli psów stróżujących, jak i dla przewodników psów zajmujących się praktycznym wykorzystaniem ich umiejętności.
Kynologia: wiedza o psie. Jerzy Monkiewicz, Jolanta Wajdzik. Warszawa 2007
To jedyna pozycja wydawnicza na polskim rynku, która w pełni zaspokaja potrzeby zarówno studentów medycyny weterynaryjnej, biologii i hodowli zwierząt, nauki o zwierzętach, bioinżynierii zwierząt, jak i hodowców oraz właścicieli psów. Wydanie obecne – II podręcznika zawiera materiał znacznie poszerzony i uaktualniony w stosunku do pierwszego nakładu z 2003 roku. Poszczególne rozdziały książki dotyczą pochodzenia psów, podstaw anatomii, fizjologii, zmysłów, rozmnażania, najczęściej występujących chorób, żywienia, genetyki i behavioru. Przedstawiono 166 ras z ich krótką charakterystyką oraz opisano działalność Związku Kynologicznego w Polsce, sposób organizowania wystaw psów rasowych i sędziowania na nich, a także zakupu i dalszego odchowu. Podręcznik uatrakcyjniają liczne zdjęcia psów.
Sam wychowasz swojego psa. Bogusław Górny. Warszawa 2007
Książka ta pokazuje krok po kroku, jak bez używania przemocy nauczyć psa posłuszeństwa. Stosując się do rad zawartych w niniejszej książce można być pewnym, że w pełni zapanuje się nad swoim pupilem już od pierwszych tygodni jego życia. Wiek szczenięcy to najlepszy czas na początek nauki…
Dzikie psy. Janusz Kuźniewicz. Wrocław 2004
Celem tej książki jest dostarczenie czytelnikom informacji i wiedzy na temat dzikich psów oraz zwrócenie uwagi na szereg cech tych zwierząt, które wyodrębniają je spośród innych gatunków dzikich zwierząt. Autor chciałby również pobudzić do aktywnej działalności na rzecz ochrony dzikich psów przed ich całkowitą zagładą, która już spotkała wilka falklandzkiego i tasmańskiego.
Proste domowe sposoby na psie i kocie przypadłości: jak rozwiązać ponad 1000 problemów radzą najlepsi lekarze weterynarii, szkoleniowcy, hodowcy i specjaliści. / pod red. Matthew Hoffmana. Warszawa 2003
Jak rozwiązać ponad 1000 „psich” problemów radzą najlepsi lekarze weterynarii, szkoleniowcy, hodowcy i specjaliści…
Przygotuj psa na wystawę: jak nauczyć się patrzeć okiem sędziego na psy. 100 najpopularniejszych ras. Janice Gardner. Warszawa 2003
W książce omówiono elementy budowy i wyglądu psa, cechy charakterystyczne, temperament i rozmiary poszczególnych ras oraz różnice, jakie występują we wzorcach najpopularniejszych ras w różnych organizacjach kynologicznych.
Psy zaprzęgowe. Marcin Jan Gorazdowski.
Warszawa 2002
Książka przedstawia historię zaprzęgów oraz rasy psów zaprzęgowych. Omawia warunki utrzymania, naukę i trening, bezpieczeństwo, zawody i sprzęt, regulamin zawodów oraz organizacje…
Co dolega mojemu psu? Ludwig Wolf Friedl. Warszawa 1997
Rozpoznawanie, leczenie, zapobieganie chorobom. Kiedy nasz pies, dotychczas wesoły i żywy, traci apetyt, chęć do zabawy i spogląda na nas smutnymi oczami, zanim pójdziesz do lekarza sięgnij po książkę pt. Co dolega mojemu psu? Jest to poradnik niezbędny dla każdego właściciela psa.
Atlas ras psów świata. Bonnie Wilcox, Chris Walkowicz. Warszawa 1994
W książce każda rasa psów została sklasyfikowana według swojej grupy, pierwotnego celu i miejsca zamieszkania. Rozdział poświęcony każdej z ośmiu kategorii ras, podaje ogólną charakterystykę grupy i prezentuje historię jej rozwoju.
Okiem psa. John Fisher. Warszawa 1994
Książka była pierwszym w Polsce przewodnikiem psychologii psów, mającym pomóc właścicielom w wychowaniu miłego, posłusznego zwierzęcia ku obopólnej satysfakcji. Bez łamania charakteru i stosowania przemocy.
Księga psów. Dawid Taylor. Warszawa 1992
„Księga psów” to znakomita lektura dla wszystkich miłośników tych kochanych zwierzaków, jak i dla tych, którzy chcą poznać lepiej ich naturę. Swego czasu była to jedna z najpopularniejszych książek o psach. Na setkach specjalnie dobranych kolorowych fotografii, psy ukazane w naturalnych pozach, wyglądają jak żywe. Książka zawiera dużo cennych informacji i fachowych rad dotyczących pielęgnacji, hodowli i prowadzenia psów rasowych.
Dwumiesięcznik "PIES" może poszczycić się wieloletnią tradycją. "PIES" powstał w 1948 roku, jako oficjalny organ Związku Kynologicznego w Polsce.
Oprac. Aleksandra Szymańska