Akcja „Szczepimy się! Rolniku, zarejestruj się także Ty!”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stronie internetowej udostępniło spot zachęcający rolników do wzięcia udziału w szczepieniach przeciwko Covid-19, w którym wystąpił prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, specjalista zajmujący się na co dzień właśnie wirusami.

W  spocie, który można obejrzeć pod adresem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szczepimy-sie-rolniku-zarejestruj-sie-takze-ty, prof. Niemczuk podkreślił, że dzięki szczepieniom na świecie udało się całkowicie wyeliminować bądź też znacząco ograniczyć wiele śmiertelnych chorób, w tym tych, które wywoływane są przez wirusy. Dodał także, że dotychczasowe zabezpieczenia nie są w pełni wystarczające, chociaż o dezynfekcji, dystansie i maseczkach nadal musimy pamiętać.

O szczepionce na COVID-19, która pojawiła się na rynku powiedział: „To jest nasza nadzieja na powrót do normalności. Ufam swoim kolegom naukowcom, że ich szczepionka jest skuteczna i bezpieczna”.

W spocie prof. Niemczuk apeluje do rolników, aby się rejestrowali i szczepili, zwłaszcza Seniorzy: „Wasza wiedza i doświadczenie są bezcenne dla kolejnych pokoleń rolników, abyśmy dalej mogli się cieszyć polską, najsmaczniejszą żywnością, która jest  doceniana na każdym kontynencie” – podkreślił.

Spot Szczepimy się! Rolniku, zarejestruj się także Ty jest dostępny na:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szczepimy-sie-rolniku-zarejestruj-sie-takze-ty
https://www.facebook.com/MRiRW
https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL
https://www.youtube.com/channel/UCwYncL5IOa1weNTMqN6h4uQ

Oprac. Aleksandra Szymańska

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter