Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach i dlatego wprowadziliśmy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym przekazujemy aktualne informacje dotyczące rolnictwa i życia mieszkańców obszarów wiejskich.
Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie, m.in. o kosmicznych technologiach w służbie rolnictwa oraz o tym, dla kogo dobra jest ekologia.

W dziale Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia tym razem prezentujemy bogate zwyczaje związane z czasem dożynek.

Pomysły na ciekawe dania obiadowe i desery zawarte w książce Wojciecha Wielądka „Kucharz doskonały” z 1783 roku, z zachowaniem oryginalnej pisowni, przedstawiamy w dziale Staropolskich przepisów czar…

W części dotyczącej ekologii piszemy o tym, że biogazownie to eko-przyszłość dla rolnictwa i nas wszystkich.

W wiadomościach Rolniczych znajdą Państwo ciekawy materiał  o tym jak można pogodzić osiągnięcie wysokich plonów z zachowaniem naturalnych zasobów przyrodniczych czyli czym jest uprawa zerowa.

W dziale poświęconym kobietom, prezentujemy sylwetkę Marii Znamierowskiej-Prüfferowej – założycielki Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi  przygotowaliśmy materiał o siewie i święcie Matki Boskiej Siewnej z  którym związanych jest wiele zwyczajów i wierzeń.

Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o właściwościach roślin, które pielęgnują na co dzień nasze ciało.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy niezwykle barwne dzieło “Kwiaty letnie i jesienne 162 barwne na 40 rozciąganych tablicach : gatunki ułożone według barw kwiatów i miejsc, w których rosną” wydane w Warszawie, w 1913 roku.

Życzymy udanej lektury

Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter