List do redakcji

Dzień dobry,
w ostatnich latach postrzeganie rolników przez osoby bezrolne jest bardzo negatywne. Zawód ten stracił godność a ludzie z lekceważeniem podchodzą do wykonywanej przez producentów rolnych i zwierzęcych pracy. Na wsiach jest coraz mniej osób, które utrzymują się z rolnictwa, młodzi ludzie nie chcą przejmować gospodarstw po rodzicach, nawet jeśli są to dochodowe schedy.
Wieś w ostatnich latach bardzo się zmieniła, ale jej mieszkańcy dalej są postrzegani stereotypowo i schematycznie. Jako mieszkanka wsi bardzo nad tym ubolewam nad tym ubolewam. Samo rozmyślanie o tym jednak nic nie zmieni, więc postanowiłam walczyć z tymi stereotypami za pomocą powieści obyczajowych, w których przedstawiam współczesny wizerunek wsi - połączenie tradycji z nowoczesnymi technologiami. Pierwszym moim krokiem na tej drodze jest powieść "Pod naszym niebem", której akcja dzieje się na jednej z powiślańskich wsi. Ukazała się ona w sierpniu 2019 nakładem Wydawnictwa eSPe. Na wiosnę ukaże się druga część. Piszę do Państwa, ponieważ mam nadzieję, że zainteresuję was swoim pomysłem i obranym sposobem na walkę ze stereotypami. W interesie każdego, kto zdaje sobie sprawę z roli rolników w życiu codziennym, leży "odczarowanie wsi". Książka ma bardzo dobre recenzje i jest pozytywnie odbierana przez czytelników. Propaguję ją na spotkaniach autorskich w bibliotekach, ale i na spotkaniach z Kołami Gospodyń Wiejskich, festynach i spotkaniach sołeckich w świetlicach wiejskich. Uważam jednak, że warto zainteresować nią jednostki współpracujące bezpośrednio z rolnikami- stąd mój e-mail do Państwa :)
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia Kubik
http://boskieczytanie.pl/?p=705
fb https://www.facebook.com/PodNaszymNiebem/

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Listy do redakcji

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej formy kontaktu z naszą redakcją. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby podzielić się z nami opiniami na temat poruszanych przez nas zagadnień prosimy o listy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy również na wszelkie sugestie dotyczące problematyki, która mogłaby być poruszona na łamach naszego dwumiesięcznika. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów nurtujących naszych czytelników.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter