Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego - wakacyjnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo ciekawy materiał o zjawisku Greening w polskim rolnictwie oraz tekst o rolnictwie w USA.

W dziale Ekologia i środowisko poruszamy temat dotyczący środowiska w Europie – stan obecny i wyzwania na przyszłość, oraz piszemy o nowych regulacjach prawnych w ochronie gatunkowej roślin, zwierząt i grzybów. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o znaczeniu planet i żywiołów w dawnej tradycji i obrzędowości ludowej, oraz o zegarach ludowych i ich znaczeniu w życiu ludności wiejskiej. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o skutkach zniesienia kwot mlecznych, oraz o hodowli i wartości odżywczej mięsa ślimaków jadalnych. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o żurawinie – roślinie o wyjątkowych właściwościach.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiamy sylwetkę Józefy Bramowskiej – bohaterki ze Śląska.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik z 1897 r. pt.: „Wspomnienia Wołyniaka”.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter