Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo ciekawy materiał o technologiach IT w rolnictwie UE oraz tekst o rolnictwie Afryki.

W dziale Ekologia i środowisko poruszamy temat zagrożeń na jakie są narażone ptaki żyjące w miastach, oraz piszemy o tzw. zielonych ulicach polskich miast. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o folklorze zakopiańskim, oraz II część artykułu o znaczeniu planet i żywiołów w dawnej tradycji i obrzędowości ludowej. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworku w Romanowie, gdzie swe dzieciństwo spędził polski pisarz Józef Ignacy Kraszewski.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o hortiterapii, czyli zbawiennym wpływie roślin na zdrowie człowieka, oraz o coraz bardziej dochodowej uprawie boczniaków w Polsce. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o ziołach w letniej apteczce.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono sylwetkę Czesławy Konopki – artystki Kurpiowskiej.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik „W myśli, w mowie, w sercu: pamiętniki młodzieży 1945-1968”.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter