Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo ciekawy materiał o tegorocznej suszy w Polsce oraz tekst o krajowej i światowej akwakulturze.

W dziale dotyczącym ekologii poruszamy temat energii geotermalnej w Polsce oraz piszemy o uregulowaniu rzek. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o związkach przedmałżeńskich w dawnej wsi polskiej, oraz o Słowianach - pradawnej kulturze pełnej zagadek, czarów i obrzędów. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o organizacji życia materialnego w dworach polskich.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu opisującego izomery trans kwasów tłuszczowych i ich znaczenie dla naszego zdrowia, oraz o produktach kozich, które stanowią coraz prężniej rozwijającą się pozycję na rynku mleczarskim. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o czekoladzie.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono sylwetkę Lucyny Ćwierczakiewiczowej – autorkę książek kucharskich i innych poradników traktujących o prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Natomiast w części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik „Solarzowym gościńcem”.

 

Życzymy miłej lektury

Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter