Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo informacje o problemie zmniejszania się populacji ryb w morzach i oceanach oraz o zasadności masowego budowania ekranów akustycznych w naszym kraju. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o roli karczmy w życiu dawnej wsi polskiej, a także o zimowych trudach życia w ziemiańskim dworze. Ciekawym jej dopełnieniem będzie tekst o strasznym dworze w Bachorzy. Zachęcamy również do przeczytania artykułu dotyczącego kontrowersji związanych ze spożyciem mleka, oraz podsumowania  - dość burzliwego – roku 2012 w rolnictwie. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o najdroższej przyprawie świata, jaką jest szafran.

Pragniemy również poinformować Państwa, że w związku z wyczerpaniem się formuły, w miejsce działu „Zasłużeni Polacy” zostanie wprowadzony nowy -  prezentujący sylwetki kobiet, które poprzez swoją kreatywność przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi.

Od nowego numeru chcemy też poruszać istotne sprawy związanie ze zdrowiem rolników, którzy jako grupa zawodowa są szczególnie narażeni na ryzyko kontaktu ze związkami uczulającymi oraz czynnikami biologicznymi, mającymi niekorzystny wpływ na stan ich organizmu.

Na prośbę Czytelników postanowiliśmy wznowić dział poświęcony pamiętnikarstwu. Będą w nim prezentowane kolejne interesujące pozycje z tego zakresu znajdujące się w zbiorach naszej Biblioteki.

 

Życzymy miłej lektury

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter