Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo informacje o bieżących problemach w rolnictwie, produkcji i konsumpcji serów w Polsce oraz o projekcie PROW na lata 2014-2020. W dziale dotyczącym ekologii poruszamy sprawę wykorzystywania koni do ciągnięcia wozów z turystami na tracie do Morskiego Oka oraz jednego z zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce, jakim jest świstak. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o śmierci i jej zwiastunach w dawnych wierzeniach oraz znaczeniu grzybów w kulturze ludowej. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o polskich dworach na Kresach.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu dotyczącego nowych rozwiązań agrotechnicznych poprawiających zimotrwałość ozimin oraz wywiadu z dr hab. Lidią Sas-Paszt na temat organicznych nawozów o spowolnionym uwalnianiu azotu. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o dereniu jadalnym.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono portret Faustyny Morzyckiej - nauczycielki z powołania. W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy wspomnienia Szczepana Ciekota.

Zespół redakcyjny

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter