Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo praktyczne wskazówki dotyczące uboju zwierząt gospodarskich poza rzeźnią, oraz informacje o dopłatach bezpośrednich za rok 2013 i prognozy rynkowe podstawowych produktów rolno-spożywczych. W dziale dotyczącym ekologii poruszamy temat krytycznie zagrożonych roślin w Polsce oraz niszczycielskiej siły wulkanów w Europie. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o zbójnictwie góralskim. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o historii dworów w Polsce.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu dotyczącego innowacyjności w rozrodzie i odchowie trzody chlewnej, hodowli bydła mięsnego w Polsce oraz nowej generacji nawozów dolistnych. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o stewii – roślinie leczniczej z Brazylii.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono portret Marii Maniakównej – niestrudzonej działaczki ruchu ludowego. W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy teksty wybrane spośród ponad pięciuset wypowiedzi, nadesłanych na konkurs ogłoszony przez redakcję pisma „Gromada-Rolnik Polski” pod hasłem „Moje dzieci, moi rodzice”. Celem tego przedsięwzięcia była próba konfrontacji postaw dwóch, a nawet trzech pokoleń rolników, poznania ich opinii na temat życia, wzajemnych relacji, pracy i zobowiązań międzypokoleniowych.

Zespół Redakcyjny

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter