Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo ciekawy materiał o tym jak społeczeństwo postrzega wieś polską. W dziale dotyczącym ekologii poruszamy temat Lasów Państwowych i ich dziejów oraz piszemy o warszawskich parkach i terenach zieleni. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o Bojkach – rdzennych mieszkańcach Bieszczad, oraz o największym w roku święcie rolników, jakim są Dożynki. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze w Tułowicach – jednej z najpiękniejszych siedzib ziemiańskich na Mazowszu.

Zachęcamy również do przeczytania artykułów dotyczących: mikroinstalacji OZE na własnym podwórku, oraz rekomendacji odmianowych roślin uprawnych. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o ziołolecznictwie – jego początkach i znaczeniu dla ludzkości.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono portret Aleksandry Fuchs – kobiecie wyczynowcu.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętniki Marii Rutkowskiej – „Pani na Sycynie”.

Redakcja

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter