Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo ciekawy materiał o bułgarskim rolnictwie oraz tekst pt. „Polska – czołowym producentem pieczarek”.

W dziale Ekologia i środowisko poruszamy temat dotyczący fenomenu, jaki w świecie roślin, stanowią gatunki mięsożerne oraz piszemy o problemie nadmiernej populacji łosi w Polsce.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o pomocy sąsiedzkiej i współdziałaniu społecznym na wsi, oraz o Bożym Ciele. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o „francuskim” dworze Du Chateau i „zakopiańskim” dworze Steckiego na Lubelszczyźnie.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu opisującego projekt pt. „Poferment nawozem dla rolnictwa”, którego celem jest upowszechnienie innowacyjnych badań z zakresu przygotowania i zagospodarowania pofermentu w środowisku doradców rolnych, rolników i producentów biogazu, jako elementu wsparcia polityki zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i promocji odnawialnych źródeł energii (OZE) w rolnictwie. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o arnice górskiej.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono sylwetkę Emilii Wyskoty Zakrzewskiej – pionierki pracy organicznej wśród kobiet wiejskich.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik „Zbrodnie hitlerowskie na wsi polskiej w latach 1939-1945”.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter