Wstep

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo ciekawy materiał o podatku dochodowym dla rolników oraz o coraz większym zainteresowaniu polskimi produktami w Afryce. W dziale dotyczącym ekologii poruszamy temat zagrożeń, przed jakimi stoi najstarszy afrykański Park Narodowy Wirunga oraz piszemy o sowach, uważanych za „królowe nocy”. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o szopkach bożonarodzeniowych, oraz o sowach w polskiej tradycji i kulturze. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o zagładzie dworów.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu opisującego, Jak Sowieci uprawiali rolnictwo? W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o rokitniku.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono portret Ireny Kwiatkowskiej - pierwszej kobiety na studiach rolniczych natomiast w części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętniki Jolanty Anteckiej – „Wsie chłopskiej chwały”.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter