Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowego działu - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - w którym przybliżamy Państwu problematykę z tego zakresu.

Ponadto, w numerze znajdzie się materiał o spadku opłacalności produkcji mięsa wieprzowego w Polsce oraz wykaz planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o Dolinie Baryczy - krainie stawów, lasów, łąk i mokradeł oraz o ustaleniach zawartych podczas Konferencji Klimatycznej w Paryżu COP21.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o bogatej tradycji świąt Wielkanocnych, oraz o znaczeniu rybołówstwa w kulturze ludowej. Ciekawym jego dopełnieniem będzie historia dworów polskich ocalonych od niebytu.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o tzw. RWS – Rolnictwie Wspieranym przez Społeczność, oraz o zapowiedzianym na rok 2016 odstrzale dzików. W dziale „Natura i my” piszemy o ostropeście plamistym – niepozornym cudzie natury.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które odegrały istotną rolę w życiu polskiej wsi tym razem mowa o patriotce i społeczniczce – Emilii Sczanieckiej.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy wspomnienia mieszkańców Puław pt. „My z Nieświeża”.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter