Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, w którym znajdą Państwo materiał o zmianie na stanowisku Ministra Rolnictwa, oraz informacje o zabronionym procederze wypalania traw i uprawach GMO. W dziale dotyczącym ekologii poruszamy temat najbardziej zanieczyszczonych miejsc na naszym globie oraz współczesnych zagrożeń populacji foki szarej w Bałtyku. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o tkactwie, jako rzemiośle zapomnianym, oraz o kulturze Łemków. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o najstarszym polskim dworze w Goszycach.

Zachęcamy również do przeczytania artykułów dotyczących: afrykańskiego pomoru świń i skutków ekonomicznych jego występowania, integrowanego nawożenia buraka cukrowego i truskawek oraz czynników, decydujących o sukcesie w uprawie kukurydzy. W dziale „Ziołowy zakątek” tym razem mowa o granacie.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiono portret Marii Kleniewskiej – nieocenionej działaczki społecznej. W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy „Pamiętniki osadników ziem odzyskanych”.

Zespół Redakcyjny

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter