Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowego działu - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - w którym przybliżamy Państwu, w odcinkach, problematykę z tego zakresu.

Poruszając problemy rolnictwa w UE i na świecie  zamieszczamy materiał o skutkach Brexitu dla europejskiego rolnictwa oraz o działalności Rady do spraw Kobiet i Rodzin z obszarów wiejskich.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o lasach w walce z globalnym ociepleniem klimatu oraz o agresywnej turystyce, która coraz bardziej szkodzi przyrodzie.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o kapliczkach i krzyżach przydrożnych stanowiących część polskiego krajobrazu, oraz o testamentach chłopskich. Ciekawym jego dopełnieniem będzie historia dworów polskich, które odzyskały swą świetność.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o robotach zapylających. W dziale „Natura i My” tym razem mowa o awokado.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi tym razem mowa o Annie Jabłonowskiej – reformatorce gospodarstwa wiejskiego.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik Adama Bienia pt.: „Bóg dał – Bóg wziął”.

Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter