Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego,  a szczególnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w którym przybliżamy Państwu problematykę z tego zakresu.

Ponadto, w numerze znajdzie się materiał o zagrożeniu ptasią grypą w Polsce oraz relacja z Ogólnopolskiego Spotkania Ludzi Rolnictwa i Agrobiznesu Smaczna Polska, które odbyło się w Centralnej Bibliotece Rolniczej.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o nowych tendencjach w produkcji biopaliw oraz o tym, jak ważne dla naszego życia są lasy.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o kotlarstwie, jednym z „zapomnianych zawodów” w Polsce oraz o bajce zwierzęcej w kulturze ludowej. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o miejscu, jakie zajmuje dworek szlachecki w literaturze polskiej.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o historii wyścigów konnych w Warszawie oraz o konsekwencjach spożywania mięsa.W dziale „Natura i My” tym razem mowa o szałwii hiszpańskiej.

W  części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik Jana Sochy pt.:„Moje miejsce wśród ludzi”.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter