Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie działu - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - w którym  przybliżamy Państwu problematykę z tego zakresu.

Ponadto, w numerze znajdzie się materiał o rolnictwie ekologicznym w Polsce oraz o nowych wyzwaniach dla producentów jabłek.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o żyrafach, którym grozi wyginięcie oraz o zagrożonych siedliskach motyli w Polsce.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o polskich tańcach narodowych oraz o dziecięcych zabawach ludowych w dawnej Polsce. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze Kościuszków w Mereczowszczyźnie.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o najpiękniejszych motylach na świecie. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o morwie indyjskiej.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi piszemy o Michalinie Mościckiej - wielkiej działaczce społecznej i feministce, żonie prezydenta Ignacego Mościckiego.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik „Chleb i krew: moja wieś w czasie okupacji: wspomnienia”.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter