Wstęp

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowych działów: Starych kalendarzy czar…, Kuchni w czasach Belle EpoqueAktualności w rolnictwie.

Ponadto, w numerze znalazł się materiał o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa - nowej instytucji wspierającej polską wieś. Ciekawym jego uzupełnieniem jest raport o stanie wsi - „Polska wieś 2016”.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o zielonych dachach i ich znaczeniu dla „życia” dużego miasta oraz o plantacjach palm olejowych i ich wpływie na środowisko naturalne.   

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o kulturze ludowej Mazurów oraz technice batiku stosowanej w zdobieniu tkanin, który przywędrował do nas z Indonezji. Wędrując po polskich dworach i dworkach tym razem odwiedzamy Nowogródek - rodzinne gniazdo Mickiewiczów.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o hodowli trufli - grzybów owianych legendą, które w Polsce występowały w minionych stuleciach, a można wnioskować to na podstawie pierwszej polskiej książki kucharskiej Stanisława Czernieckiego z 1682 roku. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o aronii – najzdrowszym owocu na świecie.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi piszemy o Irenie Sandeckiej - siłaczce z Wołynia.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru.

Życzymy miłej lektury

Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter