Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowych działów: Oscar Kolberg – zwyczaje zawarte w wielotomowym dziele, Kuchni w czasach Belle Epoque, oraz Aktualności w rolnictwie.

Ponadto w numerze znajdzie się materiał o produktach tradycyjnych wpisanych na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych w 2018 roku oraz o platformie żywnościowej, czyli sprzedaży polskiej żywności przez Internet.  W dziale dotyczącym ekologii piszemy o niezbadanych miejscach na ziemi oraz  kryzysie wodnym na świecie.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o tradycjach kulinarnych naszych przodków oraz o tradycjach polskiego sokolnictwa. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze w Śmiłowie. Zachęcamy również do przeczytania artykułu o uprawie minikiwi w Polsce oraz o warzywach z fabryki. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o berberysie – „cytrynie północy”.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi prezentujemy sylwetkę Ewy Falińskiej – powieściopisarki i pamiętnikarki.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem dotyczą one wszystkiego, co jest związane z pszczołami.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter