Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie działów wprowadzonych ostatnio: Oscar Kolberg – zwyczaje zawarte w wielotomowym dziele, XIX-wieczne przepisy kulinarne – Kuchnia w czasach Belle Epoque, oraz Aktualności w rolnictwie.

Ponadto, w numerze znajdzie się materiał o rekordowym roku 2018 w eksporcie towarów rolno-spożywczych z Polski oraz o Digital Farming, czyli metodyce produkcji rolnej podnoszącej efektywność. W dziale dotyczącym ekologii piszemy o Programie rządowym „Czyste Powietrze”, zmierzającym do poprawy jakości powietrza w Polsce.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o wychowaniu w rodzinie ziemiańskiej w XIX i na pocz. XX wieku. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze Jana Kochanowskiego
w Czarnolesie.
Zachęcamy również do przeczytania artykułu o cenach napojów i nektarów po wprowadzeniu nowych stawek VAT. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o topinamburze.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet zasłużonych dla rozwoju polskiej wsi oraz pozycję kobiet w społeczności wiejskiej  prezentujemy materiał o damach na koniu.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem dzieło Gustawa Hayek z 1887 r. pt. Wielki atlas do zoologii, botaniki i mineralogii.

Życzymy udanej lektury

Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter