Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie : Oscar Kolberg – zwyczaje zawarte w wielotomowym dziele, XIX-wieczne przepisy kulinarne, oraz Aktualności w rolnictwie.

Ponadto w numerze znajdzie się materiał o suszy rolniczej w Polsce. W dziale dotyczącym ekologii piszemy o oddziaływaniu elektrowni jądrowych na środowisko.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o oryginalnych i mało znanych polskich tradycjach. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworach alkierzowych w Polsce. Zachęcamy również do przeczytania artykułu o nowym programie dla rolników: Regeneracja środowiska glebowego przez wapnowanie. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o jagodzie kamczackiej i jej wpływie na zdrowie.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi prezentujemy materiał o Zofii Sokolnickiej – edukatorce, działaczce społecznej i posłance.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter