Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie działów: Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia, Kuchnia w czasach Belle Epoque oraz Aktualności w rolnictwie.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o historii kolęd polskich. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworach na Sądecczyźnie.

Ponadto, w numerze znajda Państwo materiał o skutkach „twardego Brexitu” dla przedsiębiorców z Unii Europejskiej. W dziale dotyczącym ekologii piszemy o szkodliwym nadmiarze światła.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o nowych przepisach w zakresie nadzoru fitosanitarnego. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o pokrzywie – zwykłej, a zarazem niezwykłej roślinie.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi prezentujemy materiał o Cezarii Annie Baudouin de Courtenay-Vasmer-Ehrenkreutz-Jędrzejowiczowej -  pierwszej kobiecie rektor.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem dzieła podróżnicze.

Życzymy  aby Nowy Rok przyniósł szczęście i pomyślność
w życiu osobistym  oraz w pracy  zawodowej

Miłej lektury
Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter