Od redakcji

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego.

W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy nasze  życie zmieniło się w wielu aspektach, Stanęły przed nami nowe wyzwania. W związku z tym wprowadziliśmy do Magazynu nowy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym będziemy informować o sytuacji w rolnictwie i życiu mieszkańców obszarów wiejskich.

Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie.

W części Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia przedstawiamy region lubelski.

W Kuchni w czasach Belle Epoque królują wiosenne dania Marii Marciszewskiej, autorki „Kucharki szlacheckiej: podarek dla młodych gospodyń” z 1885 roku. Zawartych jest w niej około 3000 przepisów, a także porad dotyczących prowadzenia domu i spiżarni.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy  o wpływie koronawirusa na środowisko.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o sposobach witania wiosny, w różnych krajach Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworku  Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Zarzecznej.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o kolejnym roku suszy, jaka grozi w Polsce. Zaś w  dziale „Natura i My” tym razem mowa o męczennicy - Kwiecie Męki Pańskiej.

W „Świecie kobiet”, prezentujemy w tym numerze  bardzo ciekawy materiał pt. „Obraz kobiety w kulturze ludowej”.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem najnowsze pozycje z zakresu etnografii, które znalazły się w zasobach CBR.

Życzymy udanej lektury

Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter