Fasole, „pekinki” i zboża – rekomendacje odmianowe

Fasolka szparagowa

Zielonostrąkowa fasola szparagowa produkowana na potrzeby zakładów przetwórczych powinna spełniać szereg parametrów jakościowych. Wśród preferowanych odmian wyróżnia się:

Colombo – odmiana o smukłych ciemnozielonych strąkach, wzniesionym pokroju, mocnych łodygach i rozbudowanym systemie korzeniowym. Odporna na niektóre choroby – HR: BCMV, Psp., Cl.

Domino – tworzy zielone, wysoko osadzone strąki. Rośliny o wzniesionym pokroju, rozbudowanym systemie korzeniowym i mocnych łodygach. Odporna na niektóre choroby - HR: BCMV, Psp., Cl.

Stanley – tworzy zielone, wysoko osadzone strąki. Rośliny o silnym systemie korzeniowym, wzniesionym pokroju i mocnych łodygach. Odporna na niektóre choroby - HR: BCMV, Psp., Cl.

Paloma – tworzy mięsiste ciemnozielone strąki. Rośliny o zwartym pokroju i mocnym systemie korzeniowym. Odporna na niektóre choroby - HR: BCMV, Psp., Cl.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...

Mikroinstalacje OZE na własnym ogródku

 

Regulacje, które będą zachęcały osoby fizyczne do wytwarzania energii na własny użytek, przyczynią się do zwiększenia przedsiębiorczości wśród społeczności lokalnych i wpłyną na sytuację społeczno-ekonomiczną obszarów wiejskich. Ustawa o OZE, powinna być jak najkorzystniejsza dla właścicieli mikroinstalacji, którzy chcą samodzielnie zaopatrywać w prąd swoje gospodarstwa domowe twierdzi Krzysztof Podhajski, ekspert Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W dyskusjach prowadzonych na temat energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł, często pomija się potencjalnych prosumentów, czyli osoby fizyczne, które wytwarzają energię
na własny użytek, np. poprzez montaż systemów solarnych lub za pomocą biogazowi rolniczych. Nie zapominajmy, że potencjalnie są oni niezwykle ważnym ogniwem w procesie rozwoju rynku mikroinstalacji
– mówi K. Podhajski – Dzięki regulacjom zawartym w nowej ustawie, osoby produkujące energię elektryczną na własne potrzeby będą mogły sprzedać ewentualne nadwyżki – dodaje.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...