Czy produkty ekologiczne są naprawdę ekologiczne?

Co oznacza greenwashing

 

W ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na umieszczenie na opakowaniach swoich produktów bądź w spotach reklamowych, znaków lub stwierdzeń odnoszących się do środowiska naturalnego i zagadnień społecznych. Paradoksalnie w dobie postępującego kryzysu ekonomicznego popyt na towary ekologiczne, droższe od ich nieekologicznych odpowiedników ciągle rośnie. W Stanach Zjednoczonych ponad połowa obywateli w trakcie zakupów sięga po artykuły produkowane zgodnie z naturą. Jednak uzyskanie ekoznaku, czy odpowiedniego certyfikatu zezwalającego na sprzedaż tego typu towarów jest długie i dość kosztowne, dlatego wielu producentów decyduje się na pominięcie niewygodnych regulacji. Najczęściej są to działania wyłącznie marketingowe mające na celu zwiększenie pozytywnego wizerunku firmy, bowiem przedsiębiorstwa proekologiczne cieszą się większym zaufaniem społeczeństwa oraz partnerów biznesowych.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...

Pangoliny i inne zwierzęta zabijane masowo …

Te mało znane w Polsce zwierzęta, są najbardziej na świecie zagrożone wymarciem. Z roku na rok są masowo mordowane, a proceder ten zbiera coraz krwawsze żniwo, zyskując na znaczeniu, jako źródło dochodów zorganizowanej przestępczości!

 

Pangoliny to duże i ociężałe zwierzęta o długości ciała dochodzącej do 120 cm, w tym ogon 33-45 cm. To jeden z największych przedstawicieli rzędu łuskowców, występujący w równikowej Afryce od Senegalu po Ugandę, na południu do Angoli – występuje pangolin olbrzymi; oraz w Indiach, Nepalu, Sri Lance i Pakistanie – pantomin grubo ogonowy. Całe ciało, z wyjątkiem części spodniej, która jest prawie naga, jest pokryte łuskami. Łuski te są tępo zakończone, ciemnobrunatne, a pomiędzy nimi sterczą pojedyncze szczeciny. Zwierzę to prowadzi nadziemny i nocny tryb życia, głównie na terenach otwartych, sam kopie nory, które służą mu za schronienie. Zamieszkuje też lasy tropikalne, żywiąc się mrówkami i termitami.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...