Bezpieczeństwo chemiczne żywności w dystrybucji i przechowalnictwie

Bezpieczeństwo chemiczne żywności w dystrybucji i przechowalnictwie

Streszczenie .W pracy opisano systemy, które prowadzą nadzór nad bezpieczeństwem żywności, sposoby zanieczyszczenia towarów spożywczych związkami chemicznymi, z uwzględnieniem etapów produkcji i dystrybucji. Ponadto przedstawiono opakowań, sposobu przechowywania oraz transportu na jakość i bezpieczeństwo zdrowotne, w Tyn nowe zagrożenie dla poszczególnych grup towarów żywnościowych.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...

Najinteligentniejsze psy świarta cz. II

Istnieją różne teorie na temat inteligencji ras psów. Stanley Coren w swojej książce „Inteligencja psów” rozpatruje zagadnienie w trzech aspektach: jako inteligencja instynktowna (odnosi się do zdolności do wykonywania przez psa różnego rodzaju zadań), adaptacyjna (inaczej przystosowalna – to zdolność do nauki i rozwiązywania problemów, jest określana przez szereg testów) i pracująca/posłuszeństwa (ta jest zależna od rasy).

W pierwszej części artykułu „Najinteligentniejsze psy świata” opisano cztery rasy psów pod kątem inteligencji użytkowej i posłuszeństwa (tj. border collie, pudel, owczarek niemiecki i golden terier), w oparciu o ranking inteligencji poszczególnych ras psów sporządzony na podstawie opinii sędziów, a opublikowany przez Coren’a. Autor zaznaczył jednak, że sędziowie podkreślali, iż nawet wśród przedstawicieli mniej inteligentnych ras można spotkać zdolnego osobnika, a wśród ras najinteligentniejszych zdarzają się psy oporne na szkolenia.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...