Dobra woda, zdrowia doda…

 

Woda należy do składników niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Chociaż nie zawiera substancji odżywczych, odgrywa dużą rolę przy ich transporcie do komórek i tkanek. Jest też nośnikiem wydalanych produktów przemiany materii i związków toksycznych.

Przydatność naturalnych wód podziemnych dla zaspokojenia różnych potrzeb człowieka oraz sposób ich wykorzystania zależą od właściwości danej wody i jej składu mineralnego. Spożywanie wody może być uwarunkowane kilkoma celami. Do najważniejszych należą:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...

Energia z natury

Spożywane przez nas produkty nie tylko wpływają na zmiany w naszym metabolizmie, ale także poprzez zawarte w nich składniki stymulują mózg do działania, dodają energii i usuwają zmęczenie. Dlatego w codziennej diecie zamiast sztucznych napojów energetycznych i innych tego typu specyfików, nie powinno zabraknąć naturalnych substancji, które pozytywnie wpłyną na naszą aktywność i dobre samopoczucie.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...

Skuteczne rozwiązanie: rzędowe nawożenie fosforem podczas siewu kukurydzy

 

Wyniki licznych doświadczeń potwierdzają zalety rzędowego nawożenia kukurydzy fosforem podczas siewu. Dotyczą one zarówno plonu jak i wilgotności ziarna czy też odporności na szkodniki. Należy jednak starannie przestrzegać zasad przeprowadzania takiego nawożenia oraz wyboru pola, biorąc pod uwagę zawartość fosforu w glebie oraz wczesność siewu.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Czytaj więcej...