Rolniczy Magazyn Elektroniczny nr 107

Wstęp nr 107

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach i dlatego wprowadziliśmy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym przekazujemy aktualne informacje dotyczące rolnictwa i życia mieszkańców obszarów wiejskich.
Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie, tym razem piszemy m.in. o tym, jakie zmiany przyniesie rok 2022 w dotacjach na rolnictwo, dofinansowaniu na czystą wodę czy też o pierwszych wynikach nowego programu walki
z ASF.

W Kulturze i tradycjach ludowych piszemy o kolędowaniu z Herodem, zwyczaju , który był niegdyś bardzo popularny w wielu regionach kraju.

Prezentując dwory i dworki polskie tym razem zapraszamy do „Koryznówki”
w Nowym Wiśniczu, związanej z Janem Matejką.

W dziale Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia prezentujemy zwyczaje związane
z czasem Wielkiego Postu.

Kuchnia w czasach Belle Epoque, to dział w którym przedstawiamy ciekawe pozycje ze zbioru książek kucharskich jaki posiada Centralna Biblioteka Rolnicza Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. W tym numerze przedstawiamy ciekawe przepisy pochodzące
z książki Marii Ochorowicz-Monatowej „Uniwersalna książka Kucharska”.

W części dotyczącej ekologii piszemy o przyszłości rolnictwa maksymalnie przyjaznego dla środowiska.

W Wiadomościach Rolniczych zachęcamy do bielenia drzew owocowych. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, czy to robić, powinien koniecznie przeczytać ten materiał.

W dziale poświęconym kobietom prezentujemy sylwetkę wielkiej działaczki oświatowej, Antoniny Machczyńskiej.

 

 

 

Życzymy Czytelnikom Szczęśliwego Nowego Roku i udanej lektury!

Redakcja

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter