Wstęp nr 108

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach i dlatego wprowadziliśmy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym przekazujemy aktualne informacje dotyczące rolnictwa i życia mieszkańców obszarów wiejskich.
Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie na temat mięsa z probówki czy programu Krowie na Zdrowie.

W Kulturze i tradycjach ludowych piszemy o roli wody w życiu i wierzeniach dawnych mieszkańców wsi.

Prezentując dwory i dworki polskie tym razem zapraszamy do dworu w Modlnicy – klasycystycznej perełki w sercu Małopolski.

W dziale Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia prezentujemy zwyczaje związane
z wiosną i Wielkanocą na Śląsku.

Kuchnia w czasach Belle Epoque, to dział w którym przedstawiamy ciekawe pozycje ze zbioru książek kucharskich jaki posiada Centralna Biblioteka Rolnicza Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. W tym numerze proponujemy lekturę ciekawych przepisów pochodzących z książki Jadwigi Izdebskiej „Polska kuchnia i spiżarnia”.

W części dotyczącej ekologii staramy się odpowiedzieć na pytanie: czy warto zostać eko-rolnikiem?

W Wiadomościach Rolniczych piszemy o żywności funkcjonalnej, która cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju.

W dziale poświęconym kobietom prezentujemy sylwetkę Ludwiki Ostrowskiej, społeczniczki i filantropki.

  Życzymy Czytelnikom udanej lektury

Redakcja

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter